Do 28. března můžete posílat nominace na Cenu guvernéra ČNB

Už jen několik dnů lze nominovat osobnosti na Cenu guvernéra České národní banky. Uděluje se za přínos k rozvoji finanční a ekonomické gramotnosti. Jako vůbec první v historii ocenění z rukou Aleše Michla převzala učitelka matematiky a biologie ze základní školy ve Vimperku Jana Doležalová.

Držitelka Ceny guvernéra ČNB říká, že když dostanete Cenu guvernéra České národní banky, nemůžete zastavit, musíte jít stále dál. Jana Doležalová tak nepolevuje v záměru učit finanční gramotnost mezioborově. Ráda by prostřednictvím dětí měla vzdělané i ostatní lidi v Jihočeském kraji a vytvořila metodiku finanční gramotnosti. Učitelům doporučuje, aby se finanční gramotnosti nebáli, aby se podívali na standard této oblasti a byli kreativní.

Návrhy na osobnosti, které by měly získat Cenu guvernéra za přínos k rozvoji finanční a ekonomické gramotnosti, se dají prostřednictvím webového formuláře posílat do 28. března. Vítěz či vítězka budou slavnostně vyhlášení 1. června v den narozenin Návštěvnického centra České národní banky.

Podívat se můžete na video, kde najdete o vítězce 1. ročníku Ceny guvernéra ČNB Janě Doležalové víc informací.