Zaměstnancem v ČNB

Na naši práci a odbornost spoléhají všechny ekonomické subjekty v České republice od bank přes velké i malé firmy až po samotné domácnosti. ČNB pečuje o cenovou a finanční stabilitu, dbá na bezpečné fungování finančního systému v ČR, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh a vykonává dohled nad osobami působícími na finančním trhu.

Chtěli byste u nás některou z těchto činností dělat vy?

Ozvěte se našim personalistům. Rádi s vámi proberou, jaká pozice v ČNB je pro vás ta pravá:

Eva Záhořová

Lukáš Fiala

KOHO HLEDÁME

Možná budete překvapeni, ale v České národní bance najdou uplatnění jak ekonomové, právníci či informatici, tak například kuchaři a policisté. Navíc jsou zde obrovské možnosti kariérního postupu, o čemž svědčí i relativně nízká, pouze 5% fluktuace zaměstnanců.

A věděli jste například, že než byl Tomáš Holub jmenován členem bankovní rady, pracoval předtím už 18 let v ČNB? V jeho stopách můžete jít i vy! Nastupte k nám a za pár let můžete sahat po těch nejvyšších metách...

BENEFITY ANEB CO VÁS V ČNB ČEKÁ

Nudit se u nás rozhodně nebudete!  Ale nebojte, nemáme teď na mysli jen práci – ČNB svým zaměstnancům nabízí celé spektrum zájmových činností a zajímavých benefitů:

 • kulturní a společenské akce
 • oborové školení a jazykové kurzy
 • mezinárodní semináře a stáže
 • sportovní kluby
 • sportovní a relaxační centrum
 • dvě závodní jídelny a kantýna
 • cafeterie
 • nadstandardní zdravotní péče
 • příspěvek na penzijní nebo životní pojištění
 • 5 týdnů dovolené a sick days

PRACUJÍ U NÁS

Karel Musil, ředitel odboru makroekonomických prognóz

NAJDETE U NÁS SVÉ VRSTEVNÍKY?

Určitě ano! Pracují u nás čerství absolventi i kolegové a kolegyně s mnohaletými zkušenostmi. Celkem má ČNB 1 470 zaměstnanců a jejich průměrný věk je 46 let.

Věková struktura zaměstnanců

Vyrovnaný je také počet mužů a žen. Procentuální poměr mezi nimi je pouze 52:48 ve prospěch mužů. Mnoho žen u nás zastává vedoucí pozice a těšíme se, že jich bude čím dál více.

Pouze z hlediska dosaženého vzdělání převažují vysoce vzdělaní zaměstnanci, což ovšem odráží právě zmiňovanou odbornost požadovanou po ČNB.

PRÁCE V CENTRU MĚSTA

Praha, Brno, Plzeň, Hradec Králové, Ostrava, České Budějovice, Ústí nad Labem.

Ve všech těchto městech pro nás můžete pracovat. Do práce to přitom určitě nebudete mít daleko, protože naše budovy se nacházejí vždy v širším centru.

A kdyby náhodou, lze domluvit i práci z domova!

POTKEJTE SE S NÁMI

Pravidelně se účastníme pracovních veletrhů a diskuzních fór, kde si s vámi rádi popovídáme. Sledujte nás na sociálních sítích, aby vám žádná taková příležitost neunikla! Termíny se vždy objeví také na této stránce:

 • 26. 10. 2023 – Šance VŠE, Praha

VIDEO Z PROFESIA DAYS

ŽIVOT V ČNB