Ústí už má 2 020 „centrálních bankéřů“

Na centrálního bankéře si v Ústí nad Labem zahrálo už 2 020 návštěvníků interaktivní vzdělávací výstavy k 20. výročí vzniku české koruny a České národní banky. Školy se mohou dále zapojovat do klání o exkurzi do výroby českých mincí a soutěže o stříbrnou minci ČNB. Interaktivní výstava ČNB v Muzeu města Ústí nad Labem je otevřená každý den až do 8. února.

Odměnu pro 2 020. návštěvníka interaktivní výstavy ČNB si odnesl Ondřej Štrympl ze 7. A základní školy Mírová v Ústí nad Labem. On i jeho spolužáci si na interaktivních hrách v ústeckém muzeu vyzkoušeli udržovat inflaci na cílové dvouprocentní hranici, řídit oběh peněz nebo dohlížet na instituce finančního trhu, jak to už 20 let dělá Česká národní banka.

Výstava v Muzeu města Ústí nad Labem potrvá do 8. února 2013. Otevřená je každý den od 9 do 17 hodin. Vstupné na tuto výstavu se neplatí, naopak, každý aktivní návštěvník dostane na památku „milión“ korun v rozdrcených bankovkách.

Výstava je vhodným doplňkem k finančnímu a ekonomickému vzdělávání ve školách. Žáci škol na Ústecku mohou až do 10. února na adresu ustecky@denik.cz posílat své fotky pořízené na výstavě a soutěžit o pamětní stříbrnou minci ČNB. Zapojit se mohou také do celorepublikové soutěže o exkurzi do výroby českých mincí. Více informací o obou soutěžích je k dispozici na webu www.chranimekorunu.cz.

Vzdělávací výstava ČNB se do května 2013 postupně představí v šesti českých a moravských městech. Do této chvíle ji mohli spatřit zájemci v Ostravě a v Brně, kde jí v součtu prošlo přes 3 500 lidí. Po Ústí nad Labem se výstava přesune do Hradce Králové, Plzně a do Českých Budějovic.

Marek Petruš, ředitel komunikace a mluvčí ČNB

Ústí už má 2 020 „centrálních bankéřů“Ústí už má 2 020 „centrálních bankéřů“

2 020. návštěvníkem interaktivní výstavy ČNB v Ústí nad Labem se stal žák 7. A základní školy Mírová v Ústí nad Labem Ondřej Štrympl. Cenu mu předal ředitel pobočky ČNB v Ústí nad Labem Břetislav Srsen.