Pražská muzejní noc v Návštěvnickém centru

Až do nočních hodin zůstane v sobotu 15. června 2024 otevřené Návštěvnické centrum ČNB v Praze. Zapojí se do Pražské muzejní noci, která nabízí možnost nevšedních prohlídek muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Speciální program v ČNB potrvá od 18 do 23 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky interaktivní expozice Za měnou představující současné role centrální banky i oblíbenou expozici Lidé a peníze v prostorách původního trezoru, zaměřující se na historii peněz a centrálního bankovnictví. Připraven bude po celý večer také workshop, ve kterém zájemci prozkoumají svět bankovek nevšedně, prostřednictvím vlastní tvorby. Navrhnou si vlastní originální platidlo a procvičí si znalost ochranných prvků našich bankovek.

Pro zájemce o umění a zajímavosti ze světa kultury je jako vrchol večera od 21.00 do 22.00 přichystaná komentovaná prohlídka výstavy Svět bankovek Oldřicha Kulhánka s podtitulem Aneb co se na výstavu nevešlo... Výtvarník Oldřich Kulhánek je známý především jako autor našich bankovek. Jeho umělecká tvorba však byla mnohem širší. V rámci speciální prohlídky vás autor výstavy Jakub Kunert seznámí i s vybranými aspekty Kulhánkova díla, které se na výstavu již nevešly.

Sobota 15. června 2024 v Návštěvnickém centru ČNB
Kde: Česká národní banka, Na Příkopě 28, Praha 1
Pravidelná sobotní otevírací doba: 10.00-18.00
Speciální program v rámci Pražské muzejní noci: 18.00-23.00 (poslední vstup ve 22.30)
Jak: zdarma a bez nutnosti předchozí rezervace