Interaktivní vzdělávací výstava

newsletter_01 Interaktivní výstava „20 let chráníme českou korunu“ je ústředním prvkem projektu České národní banky k podpoře finančního a ekonomického vzdělávání veřejnosti, zejména školní mládeže. Výstavu tvoří sada pěti interaktivních her, které zábavnou formou představují hlavní činnosti centrální banky a její roli v ekonomice. Hry se ovládají dotykem prstů na obrazovce nebo pohybem vlastního těla, návštěvníci tak mohou vlastníma rukama držet inflaci na cílové dvouprocentní hranici a řídit oběh peněz, anebo prověřit svoji znalost ochranných prvků bankovek.

Výstava od listopadu 2012 do května 2013 navštívila šest českých a moravských měst a zakončena bude v Praze, kde ji bude veřejnost moci navštívit v rámci Dne otevřených dveří České národní banky v červnu 2013 a také od 10. června do konce školního roku. Vstup na výstavu ČNB se neplatí, naopak, každý aktivní návštěvník si z ní za odměnu odnese milion korun v rozdrcených bankovkách.

Součástí projektu „20 let chráníme českou korunu“ je také stránka na Facebooku. Do konce května mohly školní třídy z celé ČR na dálku měřit své síly ve Velké týmové hře o jedinečnou šanci na vlastní oči vidět, kde a jak se razí české mince. Třídy sbíraly body hraním pěti interaktivních her na výstavě a online na webu www.chranimekorunu.cz. Nejvíce bodů získal tým žáků ze Základní školy Smetanova z Vimperka, který při hraní her získal více než milion bodů.

Cílem celého projektu „20 let chráníme českou korunu“ je přilákat pozornost mladé generace k otázkám peněz a ekonomie, rozšířit všeobecné povědomí o českých platidlech a jejich ochranných prvcích a zábavným a originálním způsobem představit práci České národní banky.

 

Tiskové zprávy