Cena ČNB 2022

O Cenu ČNB v rámci Ekonomické olympiády dostali možnost soutěžit studenti, kteří získali nejvyšší počet bodů v rámci jejích školních kol. Semifinalisté se do klání o Cenu ČNB mohli zapojit tím, že natočí maximálně tříminutové video na vylosované téma:

Mají se centrální banky angažovat v ochraně klimatu?


Veřejné hlasování

Veřejné hlasování bylo ukončeno.

Od 6. do 17. června 2022 jste mohli hlasovat pro jeden z vybraných příspěvků. Souběžně s veřejným hlasováním hodnotila videa také odborná porota složená z odborníků ČNB.

Jednomu vylosovanému účastníkovi z těch, kteří svým hlasem podpořili autora vítězného videa, bude osobně předán či poštou zaslán dárek v podobě bankovkové drti.


Vyhodnocení

Výsledné pořadí 6. ročníku soutěže o Cenu ČNB, které vzešlo ze sloučení výsledků veřejného hlasování a hodnocení odborné poroty ČNB, bylo vyhlášeno 21. června 2022 během finále Ekonomické olympiády.

Vítězi soutěže o Cenu ČNB bude umožněno strávit jeden den v ČNB, v jehož rámci se bude moci setkat s členy bankovní rady, seznámit se s činnostmi centrální banky a navštívit vybrané – veřejnosti obvykle nepřístupné – prostory.


Vítěz Ceny ČNB 2022

Cena ČNB – video č. 2 Václav Výstup, MESIT střední škola, o. p. s.

Icons created by ultimatearm from www.flaticon.com


Další soutěžní video

Cena ČNB – video č. 1 Štěpán Drábek, Slovanské gymnázium Olomouc