Cena ČNB 2021

O Cenu ČNB v rámci Ekonomické olympiády dostali možnost soutěžit studenti, kteří získali nejvyšší počet bodů v rámci jejích školních kol. Během devíti týdnů se tito semifinalisté Ekonomické olympiády mohli zapojit do klání o Cenu ČNB tím, že natočí maximálně tříminutové video na vylosované téma:

Stanou se digitální měny centrálních bank brzy alternativou k hotovosti?


Veřejné hlasování skončilo

Od 17. do 31. května 2021 jste měli možnost hlasovat pro svého favorita. Souběžně s probíhajícím veřejným hlasováním videa hodnotila také odborná porota složená z odborníků z ČNB.


Vyhodnocení

Výsledné pořadí 5. ročníku soutěže o Cenu ČNB, které vzešlo ze sloučení výsledků veřejného hlasování a hodnocení odborné poroty ČNB, bylo vyhlášeno 9. června 2021 během online finále Ekonomické olympiády.

Vítězi soutěže o Cenu ČNB bude umožněno strávit jeden den v ČNB, v jehož rámci se bude moci setkat s členy bankovní rady, seznámit se s činnostmi centrální banky a navštívit vybrané – veřejnosti obvykle nepřístupné – prostory.

Jednomu vylosovanému účastníkovi z těch, kteří svým hlasem podpořili autora vítězného videa, bude osobně předán či poštou zaslán dárek v podobě bankovkové drti.


Vítěz Ceny ČNB 2021

Cena ČNB – video č. 4 Zimčík Adam


Další soutěžní videa

Cena ČNB – video č. 1 Fošum Josef


Cena ČNB – video č. 2 Komárek Adam

Cena ČNB – video č. 3 Zálešák Mojmír