Cena ČNB 2019

Soutěž má svého vítěze


Proč vznikají největší rizika pro finanční stabilitu v ekonomicky nejlepších časech?

Cena ČNB – vítězné video Davida Fraua


Cena ČNB – video Adama Střihavky


Cena ČNB – video Marka Berana


Cena ČNB – video Pavla Králíka


Jak probíhá soutěž o „Cenu ČNB“

O Cenu ČNB v rámci Ekonomické olympiády dostali možnost soutěžit studenti, kteří získali nejvyšší počet bodů v rámci jejích krajských kol. Během šesti jarních týdnů se tito finalisté Ekonomické olympiády mohli zapojit do klání o Cenu ČNB tím, že natočí maximálně tříminutové video na jedno ze tří vyhlášených témat.

Až do 14. května 2019 jste mohli i vy hlasovat pro jeden z následujících čtyř příspěvků, jejichž autoři si shodou okolností vybrali stejné téma. Souběžně s veřejným hlasováním hodnotila videa také odborná porota složená z odborníků ČNB.

Výsledné pořadí 3. ročníku soutěže o Cenu ČNB vzešlo z veřejného hlasování a hodnocení odborné poroty ČNB. Vítěz byl vyhlášen během finále třetího ročníku Ekonomické olympiády. To se uskutečnilo 23. května v Kongresovém centru ČNB.

Vítězi soutěže o Cenu ČNB bude umožněno strávit jeden den v ČNB, v jehož rámci se bude moci setkat s členy bankovní rady, seznámit se s činnostmi centrální banky a navštívit vybrané – veřejnosti obvykle nepřístupné – prostory.