Soutěž „Cena ČNB“

Vyberte vítěze soutěže o Cenu ČNB

O Cenu ČNB v rámci Ekonomické olympiády dostali možnost soutěžit studenti, kteří získali nejvyšší počet bodů v rámci jejích krajských kol. Během šesti jarních týdnů se tito finalisté Ekonomické olympiády mohli zapojit do klání o Cenu ČNB tím, že natočí maximálně tříminutové video na jedno ze tří vyhlášených témat.

do 14. května 2019 jste mohli i vy hlasovat pro jeden z následujících čtyř příspěvků, jejichž autoři si shodou okolností vybrali stejné téma.

Proč vznikají největší rizika pro finanční stabilitu v ekonomicky nejlepších časech?

Cena ČNB – video č. 1, Adam Střihavka


Cena ČNB – video č. 2, David Frau


Cena ČNB – video č. 3, Marek Beran


Cena ČNB – video č. 4, Pavel Králík


Veřejné hlasování skončilo dne 14. května 2019.


Souběžně s veřejným hlasováním hodnotí videa také odborná porota složená z odborníků ČNB.

Výsledné pořadí 3. ročníku soutěže o Cenu ČNB vzejde ze sloučení výsledků veřejného hlasování a hodnocení odborné poroty ČNB a bude vyhlášeno během finále Ekonomické olympiády. To se uskuteční 23. května v Kongresovém centru ČNB.

Vítězi soutěže o Cenu ČNB bude umožněno strávit jeden den v ČNB, v jehož rámci se bude moci setkat s členy bankovní rady, seznámit se s činnostmi centrální banky a navštívit vybrané – veřejnosti obvykle nepřístupné – prostory.

Jednomu vylosovanému účastníkovi z těch, kteří svým hlasem podpořili autora vítězného videa, bude osobně předán či poštou zaslán dárek v podobě bankovkové drti.