Čtvrtletník Monitoring centrálních bank

Přihlásit se k odběru avíz při aktualizaci této stránky.

Cílem této publikace je seznámit odbornou veřejnost s posledním vývojem měnové politiky, její strategie a komunikace v některých zahraničních centrálních bankách. Monitoring pravidelně pokrývá události měnověpolitického rázu ve významných centrálních bankách zemí Evropské unie i mimo Evropskou unii, a od roku 2020 také události v České národní bance. 

Ke sledovaným zahraničním bankám patří americký Federal Reserve System, Evropská centrální banka a britská Bank of England, novozélandská Reserve Bank of New Zealand, norská Norges Bank, švýcarská Schweizerische Nationalbank a kanadská Bank of Canada, švédská Sveriges Riksbank, maďarská Magyar Nemzeti Bank a polská Narodowy Bank Polski.

Monitoring centrálních bank mimo jiné obsahuje stručný přehled vývoje základních ukazatelů důležitých z pohledu centrální banky, kalendář očekávaných událostí na nejbližší tři měsíce a sumář nejdůležitějších událostí, které se na poli měnové politiky odehrály v uplynulých třech měsících. Téma pod lupou se věnuje vybrané aktuální problematice uplynulých třech měsíců. Každé číslo monitoringu centrálních bank je pak zakončeno vybraným projevem významného zahraničního centrálního bankéře.