Upozornění na aktivity společnosti ESOS International Ltd. a KADEKY INTERNATIONAL s.r.o.

Česká národní banka upozorňuje veřejnost na společnost ESOS International Ltd., která se prezentuje jako společnost registrovaná na Marshallových ostrovech pod registračním číslem 92424 a nabízí v internetové prezentaci na stránkách https://www.ainvestments.com/ obchodování s investičními nástroji prostřednictvím obchodní platformy. Jako svoji pobočku uvádí společnost KADEKY INTERNATIONAL s.r.o., IČO 063 49 790, se sídlem Korunní 2569/108, 101 00 Praha - Vinohrady.

Společnost ESOS International Ltd., ani společnost KADEKY INTERNATIONAL s.r.o. nedisponují žádným oprávněním k poskytování investičních, ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a Česká národní banka jejich činnost nedohlíží. Případná investice není ze zákona pojištěna.

Před aktivitami společností ESOS International Ltd. a KADEKY INTERNATIONAL s.r.o. již dříve varoval veřejnost například i novozélandský orgán dohledu nad finančním trhemšpanělský orgán dohledu nad finančním trhem.

Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů jsou zveřejněny na webových stránkách České národní banky v sekci Dohled a regulace – Seznamy a evidence – Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu.