Jubilejní 10. ročník soutěže o nejlepší esej vyhrál student z Broumova

Česká národní banka se opět zapojila do soutěže o nejlepší esej na téma finanční gramotnosti pro studenty středních škol. Letos proběhl již 10. ročník akce, kterou ve spolupráci s ČNB a městem Karviná organizuje katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity. Ze 104 zaslaných esejí, tentokrát na téma Kryptoměny a finanční gramotnost - jak to jde dohromady, vyhodnotila porota jako nejlepší práci Jakuba Zimy z Gymnázia Broumov.

„Velmi mě těší, že tato soutěž Slezské univerzity, která podporuje finanční vzdělávání, vzbuzuje takový zájem. Motivovat mladé lidi k obezřetnému nakládání s financemi je nejlepší cestou k ochraně spotřebitele, což zároveň přispívá k posilování finanční stability. Nejen pro ty, kteří letošní ročník soutěže nestihli, máme na webových stránkách ČNB vzdělávací projekt penizenauteku.cz, kde přehlednou, srozumitelnou a zábavnou formou už téměř dva roky učíme nejen mladé lidi hospodařit s rodinnými financemi,“ uvedl člen bankovní rady ČNB Tomáš Nidetzký.

Cenu za druhé místo si odnesla Linda Furmánková z Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník. Na třetím místě se umístil Pavel Cieslar z Třinecké obchodní akademie. Autorům tří nejlepších esejí předali finanční ceny děkan Obchodně podnikatelské fakulty Daniel Stavárek, člen bankovní rady ČNB Tomáš Nidetzký a ředitel ostravské pobočky ČNB Ilja Skaunic.

Marek Zeman
ředitel odboru komunikace ČNB

Pozn. Odkazované soubory s esejemi jsou ve formátu pdf.

 Jubilejní 10. ročník soutěže o nejlepší esej vyhrál student z Broumova