Finanční gramotnost očima studentů z Hradce Králové a Pardubic

Česká národní banka ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a Univerzitou Pardubice uspořádala pro studenty fakulty informatiky a managementu a fakulty ekonomicko-správní  soutěž o nejlepší esej na téma „Aktuální stav finanční gramotnosti v ČR a jak finanční gramotnost ve společnosti trvale zlepšit“. První místo z celkem 30 účastníků patří Alžbětě Pulpánové z Hradce Králové.

Vítězná esej s názvem „Jsme dostatečně finančně gramotní“ se mimo řešení problému prostřednictvím finančního vzdělávání zabývá i problematikou vymahatelnosti práva a negativních dopadů reklamy zejména nebankovních uvěrových subjektů. Druhé místo obsadila další studentka z Hradce Králové Bohdana Jinochová a třetí místo získala Ilona Bačinová z Pardubic. Oficiální vyhodnocení soutěže včetně ocenění vybraných prací se uskutečnilo na pobočce ČNB v Hradci Králové.

Přítomní semifinalisté diskutovali o problematice finanční gramotnosti a dále kromě toho využili možnosti seznámit se s činností a úkoly regionální pobočky a jejím provozem.

Odbor komunikace ČNB