ČNB pořádá pro učitele semináře finanční gramotnosti

Česká národní banka začala pořádat semináře finanční gramotnosti pro učitele občanské nauky a dalších předmětů na základních a středních školách. První semináře s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy už proběhly, další se budou konat postupně v průběhu příštích měsíců v řadě měst celé České republiky.

Učitelé tak mají možnost se seznámit například s principy výpočtu a využití úrokové sazby nebo se základními možnostmi investování a půjčování. Semináře vycházejí z učebnice "Finanční a ekonomická gramotnost", kterou ČNB podpořila jako první ucelenou učební pomůcku finančních a ekonomických témat.

Na organizaci jednotlivých seminářů spolupracují s ČNB například regionální pobočky Národního institutu pro další vzdělávání, Institut pro finanční trh Masarykovy univerzity v Brně, Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze a krajská centra dalšího vzdělávání učitelů.

Česká národní banka chápe podporu finančního vzdělávání jako jeden z hlavních způsobů prevence v oblasti ochrany spotřebitele na finančním trhu.

Pavlína Bolfová
mluvčí ČNB