Zástupkyně ČNB opětovně zvolena členkou vedení EIOPA

Ředitelka sekce dohledu nad finančním trhem České národní banky Zuzana Silberová byla 26. listopadu 2020 opětovně zvolena jedním ze sedmi členů správní rady Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA). Ve funkci tak bude působit již druhé funkční období.

Zástupkyně ČNB opětovně zvolena členkou vedení EIOPAJmenování Zuzany Silberové navazuje na její stávající působení ve vedení této evropské instituce a bude účinné od 4. prosince 2020 s mandátem na dalšího 2,5 roku. V rámci EIOPA je paní Silberová také členkou řídicího výboru pro dohled, řídícího výboru pro regulaci a rovněž členkou mediačního panelu.

„Znovuzvolení zástupce ČNB ukazuje, jak je v evropském prostoru vnímána reputace a kvalita našeho dohledu nad finančním trhem a že jsme díky svým zkušenostem a vysokým standardům výkonu naší dohledové činnosti schopni přispět k fungování dohledu i na evropské úrovni,“ uvedl v reakci na jmenování Z. Silberové viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký, do jehož gesce dohlížejícího člena bankovní rady sekce dohledu nad finančním trhem spadá.

RNDr. Zuzana Silberová, PhD. CIA vede sekci dohledu nad finančním trhem od roku 2017. Absolvovala Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je také absolventkou certifikovaného programu dlouhodobého vzdělávání na Českém institutu interních auditorů (CIA). V ČNB působí od roku 1994.

Markéta Fišerová
ředitelka odboru komunikace a mluvčí ČNB


Poznámka: