Zaměstnanci ČNB podpoří zaplavené oblasti

Zaměstnanci České národní banky darují 691 tisíc korun na pomoc oblastem postiženým nedávnými záplavami. Výtěžek sbírky, kterou mezi zaměstnanci ČNB vyhlásil s podporou bankovní rady guvernér Miroslav Singer, pomůže s odstraňováním povodňových škod v Ústí nad Labem, v Mělníku a prostřednictvím konta SOS Povodně 2013 společnosti Člověk v tísni také na dalších zaplavených místech.

„Na pomoc oblastem, které nejvíce zasáhla letošní povodeň, jsme s kolegy v centrální bance vybrali částku, která rozhodně není zanedbatelným vyjádřením naší solidarity s postiženými. Nepochybuji o tom, že po opadnutí velké vody najdou naše dary smysluplné využití,“ uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer.

Prostřednictvím Povodňového konta ČNB přispěli zaměstnanci ČNB na pomoc lidem zasaženým záplavami celkem 691 496 Kč. Z toho 161 250 Kč věnovali na konto SOS Povodně 2013 společnosti Člověk v tísni, do jehož sbírky přispívali také návštěvníci Dne otevřených dveří ČNB 8. června 2013.

Zbývajících 530 246 Kč bude rozděleno rovným dílem a použito na pomoc při odstraňování povodňových škod v Ústí nad Labem prostřednictvím Sbírky na odstraňování následků povodně v Ústí nad Labem 2013 a v Mělníku prostřednictvím sbírkového účtu POVODNĚ 2013.

Marek Petruš
ředitel odboru komunikace a mluvčí ČNB