Soutěž o nejlepší esej vyhrál Martin Kylar, student Obchodní akademie Heroldovy sady

Česká národní banka letos opět podpořila soutěž katedry financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity o nejlepší esej z oblasti finanční gramotnosti pro studenty středních škol. Tématem patnáctého ročníku byly Kryptoměny – seriózní platební nástroj, nebo nejzábavnější způsob, jak přijít o peníze?

Z 53 zaslaných vyhodnotila porota jako nejlepší práci Martina Kylara z Obchodní akademie Heroldovy sady z Prahy 10. Soutěž tradičně zorganizovala katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity ve spolupráci s Českou národní bankou a městem Karviná.

„Velmi oceňuji, že Slezská univerzita motivuje středoškoláky, aby se zajímali o aktuální ekonomická a finanční témata, a zároveň tak přispívá k rozvoji jejich finanční a ekonomické gramotnosti. Potěšila mě i diskuse s oceněnými studenty, kteří se zajímali nejen o fungování centrální banky,“ uvedl viceguvernér ČNB Jan Frait.

Vítězové si ocenění převzali 26. dubna 2023 v Návštěvnickém centru ČNB v Praze za účasti prorektora Slezské univerzity Daniela Stavárka a viceguvernéra ČNB Jana Fraita. Cenu za druhé místo si odnesla Natálie Krédlová z Gymnázia Chotěboř. Na třetím místě se umístil Vojtěch Mikeš z Obchodní akademie Ostrava-Poruba.

Vítězné práce naleznete na webových stránkách ČNB a Obchodně podnikatelské fakulty.

Fotogalerie

Soutěž o nejlepší esej z oblasti finanční gramotnosti pro studenty středních škol

Petra Krmelová
ředitelka odboru komunikace a mluvčí ČNB