Soutěž finanční gramotnosti zná vítěze

Šestý ročník soutěže finanční gramotnosti pro studenty středních škol o nejlepší esej na téma „Jak se ČNB stará o českou korunu", kterou pořádala katedra financí Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity ve spolupráci s Českou národní bankou a Moravskoslezským krajem, zná vítěze. Jako nejlepší ze zaslaných prací porota vyhodnotila esej Denise Kupra z Českoslovanské akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše Praha.

Soutěž je ideální příležitostí pro studenty k vyjádření jejich názorů na činnost centrální banky. Jak správně poukazuje jedna z oceněných prací, základním kamenem úspěšnosti měnové politiky je kromě znalostí také důvěra v centrální banku,“ uvedl člen bankovní rady ČNB Jiří Rusnok.

Cenu za druhé místo si odnesl Jakub Eliáš z Obchodní akademie Praha a na třetím místě se umístila Nicola Lužíková z Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Šumperk.

Autory tří uvedených nejlepších esejí ocenili na ostravské pobočce ČNB vedoucí katedry financí Slezské univerzity Daniel Stavárek, člen bankovní rady Jiří Rusnok, ředitel ostravské pobočky ČNB Ilja Skaunic a zástupce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Ivo Konkolski.

Kateřina Bartůšková
odbor komunikace ČNB


Pozn. Odkazované soubory s esejemi jsou ve formátu pdf

Vítěz Denis Kupr z Českoslovanské akademie Dr. Edvarda Beneše Praha.

Autoři tří nejlepších esejí spolu se členem bankovní rady ČNB Jiřím Rusnokem, vedoucím katedry financí Slezské univerzity Danielem Stavárkem a ředitel ostravské pobočky ČNB Iljou Skaunicem.