Samostatný odbor dohledu nad drobnými distributory finančních produktů

V České národní bance vznikne od 1. října 2015 Samostatný odbor dohledu nad drobnými distributory finančních produktů. Jeho ředitelem bude Jan Sušický, rozhodla bankovní rada na svém zasedání 3. září 2015.

Agendou nového samostatného odboru budou činnosti, které dosud vykonávala sekce dohledu nad finančním trhem. Nový odbor bude dohlížet na činnost:

  • platebních institucí, institucí elektronických peněz, vydavatelů elektronických peněz malého rozsahu a poskytovatelů platebních služeb malého rozsahu (nejsou-li zároveň obchodníkem s cennými papíry),
  • investičních a pojišťovacích zprostředkovatelů,
  • směnáren.

Dohlížejícím členem bankovní rady nad touto agendou bude prof. PhDr. Ing. Vladimír Tomšík, Ph.D.

Ing. Jan Sušický, Ph.D., ACCA (38) absolvoval Vysokou školu ekonomickou, Podnikohospodářskou fakultu. Postgraduální studium absolvoval na České zemědělské univerzitě (Provozně ekonomická fakulta). Před nástupem do ČNB pracoval ve společnosti Deloitte a v Komisi pro cenné papíry. Od roku 2006 pracuje v ČNB v sekci dohledu nad finančním trhem, od roku 2009 zastává pozici vedoucího referátu. Je členem a držitelem titulu účetní expert Komory certifikovaných účetních a dále členem a držitelem mezinárodní kvalifikace ACCA. Jan Sušický hovoří anglicky a německy.

Marek Zeman
ředitel odboru komunikace sekce kancelář ČNB