Ocenění za nejlepší esej o finanční gramotnosti putuje do Jičína

Osmý ročník soutěže finanční gramotnosti pro studenty středních škol, kterou pořádala Katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s Českou národní bankou a městem Karviná, zná vítěze. Jako nejlepší z 60 zaslaných prací na téma „Je finanční gramotnost předpokladem nebo výsledkem bohatství?“ vyhodnotila porota esej Oleha Telychky z Masarykovy Obchodní akademie v Jičíně.

„Tato soutěž dává středoškolákům příležitost zamyslet se nad problematikou finanční gramotnosti. Nutnost vzdělávat veřejnost na tomto poli si uvědomujeme i my, a proto ČNB v letošním roce spustí novou webovou stránku Peníze na útěku, která se zaměřuje právě na pomoc se správou rodinného rozpočtu a osobních financí“, uvedl viceguvernér ČNB Mojmír Hampl.

Cenu za druhé místo si odnesl Pavel Linzer z Gymnázia Hladnov a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Ostravě a na třetím místě se umístil Jiří Pastrňák z Obchodní akademie Bubeneč v Praze.

Autory tří uvedených nejlepších esejí ocenili v Karviné viceguvernér ČNB Mojmír Hampl, děkan Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Daniel Stavárek, ředitel pobočky ČNB v Ostravě Ilja Skaunic a za město Karviná náměstek primátora Lukáš Raszyk.

Marek Zeman
Ředitel odboru komunikace ČNB


Pozn. Odkazované soubory s esejemi jsou ve formátu pdf

Vítěz Oleh Telychka z Masarykovy Obchodní akademie v Jičíně.

Autoři tří nejlepších esejí spolu s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem, děkanem Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Danielem Stavárkem, ředitelem pobočky ČNB v Ostravě Iljou Skaunicem a náměstkem primátora města Karviná Lukášem Raszykem.