Nový viceguvernér a nový člen bankovní rady ČNB

Novým viceguvernérem České národní banky se od 1. července 2010 stane dosavadní člen její bankovní rady Vladimír Tomšík (36). Novým členem bankovní rady České národní banky bude od stejného data Kamil Janáček (67), současný hlavní ekonom Komerční banky.

Prezident České republiky Václav Klaus dne 29. června 2010 jmenoval nového viceguvernéra ČNB a nového člena bankovní rady ČNB na Pražském hradě. Funkční období Kamila Janáčka bude šestileté. Vladimír Tomšík působí v ČNB od 1. prosince 2006 a jeho šestiletý mandát mu skončí 30. listopadu 2012.

Od 1. července 2010 bude bankovní rada ČNB v úplném sedmičlenném složení.

Místo viceguvernéra ČNB se uvolnilo po jmenování stávajícího viceguvernéra ČNB Miroslava Singera guvernérem ČNB s účinností od 1. července 2010 na šestileté funkční období. Prezident vybral Miroslava Singera na nejvyšší post v ČNB poté, co se funkce guvernéra k 30. červnu 2010 vzdal Zdeněk Tůma.

Vladimír Tomšík doposud v ČNB dohlížel na sekci bankovních obchodů, jež realizuje obchody na finančním trhu, a na sekci řízení rizik, která spravuje devizové rezervy ČNB.

Marek Petruš, mluvčí ČNB