Nový ředitel komunikace ČNB

Bankovní rada České národní banky na svém jednání dne 9. dubna 2009 rozhodla o zařazení pana Mgr. Marka Petruše na vedoucí místo ředitele samostatného odboru komunikace ústředí České národní banky. Této funkce a role mluvčího ČNB se ujme od 1. května 2009.

Mgr. Marek Petruš (35) absolvoval mediální a komunikační studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Jako dopisovatel předních světových tiskových agentur získal více než 10 let zkušeností ze zpravodajství o české ekonomice a měnové politice, bankovnictví a finančních trzích a zpracoval několik zpravodajských analýz a prezentací na téma komunikace centrálních bank.

Do ČNB přichází z pražské kanceláře Egon Zehnder International, jedné z největších firem v manažerském poradenství, kde od února 2008 vedl oddělení průzkumu trhu a znalostního managementu. Předtím pracoval šest let jako korespondent agentury Reuters. Jeho novinářská praxe zahrnuje i působení u agentur Dow Jones Newswires, BridgeNews a v domácí ČTK. Mluví plynně anglicky a je držitelem Cambridge Certificate of Proficiency in English.

Pavlína Bolfová, která tuto pozici zastávala od února 2004, odchází do soukromého sektoru.

Pavel Zúbek
Samostatný odbor komunikace