Novou mluvčí ČNB se stala Štěpánka Filipová

Mluvčí České národní banky (ČNB) a zástupkyní ředitele komunikace se stala Štěpánka Filipová. Doplní tak tým pod vedením Jakuba Holase, kterého do pozice ředitele odboru komunikace jmenovala v lednu bankovní rada ČNB.

Štěpánka FilipováŠtěpánka Filipová, absolventka žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a marketingových a sociálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, do ČNB přichází z České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Předtím pracovala jako ředitelka komunikace a marketingu Ministerstva průmyslu a obchodu, řídila komunikaci a marketing agentury CzechInvest, Ministerstva práce a sociálních věcí či České správy sociálního zabezpečení. Byla také mluvčí Karlovarských minerálních vod (Mattoni), starala se o komunikaci globálních společností či Svazu měst a obcí. Řadu let působila jako novinářka, mimo jiné v týdeníku Profit a České televizi.

Jakub Holas, absolvent Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, se dlouhodobě věnuje public relations a public affairs. Profesní dráhu začal v PR agenturách, kde řídil zakázky zejména v oblasti finančního trhu. V letech 2018 až 2022 vedl úřad Národní rozpočtové rady, který po boku Evy Zamrazilové zakládal. Od roku 2022 pracoval jako poradce bankovní rady ČNB.

odbor komunikace ČNB