Nové vedení sekce kancelář a odboru komunikace ČNB

Novým ředitelem sekce kancelář České národní banky se od 1. července 2014 stane Marek Petruš, dosavadní ředitel odboru komunikace a mluvčí centrální banky. Řízením odboru komunikace a funkcí mluvčího ČNB bude od 1. července 2014 pověřen Tomáš Zimmermann, nynější zástupce ředitele odboru. O změnách rozhodla bankovní rada ČNB na svém jednání 19. června 2014.

V čele sekce kancelář Marek Petruš nahradí Vladimíra Kolmana, který k 30. červnu 2014 odchází do penze.

„Bankovní rada vyslovila Vladimíru Kolmanovi poděkování za dlouholetou práci pro Českou národní banku a její předchůdkyni Státní banku československou, v nichž s přerušením pracoval dohromady 32 let,“ řekl guvernér Miroslav Singer.

Mgr. Marek Petruš (41) absolvoval mediální a komunikační studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Do ČNB přišel v roce 2009 z pražské kanceláře Egon Zehnder International. Předtím pracoval jako korespondent agentury Reuters. Mluví plynně anglicky a je držitelem Cambridge Certificate of Proficiency in English.

Ing. Tomáš Zimmermann (43) vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Před příchodem do ČNB v roce 2009 působil jako ekonomický zpravodaj České tiskové kanceláře pro finanční trhy. Od ledna 2011 zastával post zástupce ředitele odboru komunikace. Hovoří plynně anglicky.

Odbor komunikace ČNB