Nejlepší studentská esej o finanční gramotnosti z Olomouce

Již posedmé uspořádala katedra financí Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity ve spolupráci s Českou národní bankou a letos i městem Karviná soutěž finanční gramotnosti pro studenty středních škol. Z téměř 80 zaslaných esejí na téma “Jak finančně (ne)gramotné je Česko?“ vyhodnotila porota jako nejlepší práci Kláry Kolomazníkové z Gymnázia Čajkovského v Olomouci.

Prvním důležitým finančním rozhodnutím člověk čelí právě v dobách studia, a proto mají středoškolští studenti v diskuzi o finančním vzdělávání nezastupitelné místo. ČNB trvale přikládá velký význam všem aktivitám vedoucím ke zvýšení finanční gramotnosti obyvatelstva. Platí totiž, že čím jsou spotřebitele vzdělanější, tím lépe fungují finanční trhy,“ uvedl člen bankovní rady ČNB Jiří Rusnok.

Cenu za druhé místo získal Jiří Pastrňák z Obchodní akademie Krupkovo náměstí v Praze a na třetím místě se umístila Martina Tvrzová z Gymnázia Jihlava.

Autory vítězných prací ocenili na pobočce ČNB v Ostravě děkan Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Daniel Stavárek, člen bankovní rady Jiří Rusnok, ředitel pobočky Ilja Skaunic, za město Karviná náměstek primátora Lukáš Raszyk a poslanec Evropského parlamentu Evžen Tošenovský.

Odbor komunikace ČNB