Korunu už na výstavě ČNB ochránilo 3500 lidí

Interaktivní výstava ČNB se po Brnu přesouvá
do Ústí nad Labem

Na interaktivní výstavě České národní banky k 20. výročí vzniku české koruny a ČNB si na centrální bankéře zahrálo už 3 500 návštěvníků. Za odměnu si odnesli „miliardy“ korun v rozdrcených bankovkách. Výstava s názvem „20 let chráníme českou korunu“ navštívila Ostravu a Brno a nyní se přesouvá do Ústí nad Labem.

Výstava ČNB je souborem zábavných interaktivních her, při kterých návštěvníci doslova vlastníma rukama chrání českou korunu, jak to už dvě desetiletí dělá centrální banka. Vyzkoušejí si principy řízení peněžního oběhu, udržují inflaci na cílové dvouprocentní hranici nebo dohlížejí na instituce finančního trhu. Každý hráč za odměnu získá „milión“ korun v rozdrcených bankovkách.

Cílem výstavy je podnítit zájem o ekonomické vzdělávání zejména u mladé generace, rozšířit všeobecné povědomí o českých platidlech a jejich ochranných prvcích a přiblížit roli centrální banky v ekonomice.

Po Ostravě a Brně si návštěvníci zahrají na centrální bankéře v Ústí nad Labem, a to od 15. ledna do 8. února 2013 v Muzeu města Ústí nad Labem. Školní skupiny si mohou už nyní rezervovat termín prohlídky na webu chranimekorunu.cz - rezervace termínů. Na tom samém webu školní třídy i nadále soutěží o exkurzi do mincovny. ČNB tam pošle tu třídu, která v hrách celkově získá nejvíce bodů.

Bodová konta školních týmů narůstají. Pro nové soutěžící však stále není nic ztraceno. Výstava se chystá ještě do čtyř měst a návštěvníky čeká téměř pět měsíců hraní! Vydejte se na výstavu, hrajte, sledujte facebook Chráníme korunu a navyšujte svá bodová konta.

Marek Petruš, ředitel komunikace a mluvčí ČNB