Konference na téma „Přijetí eura v přistupujících zemích – příležitosti a výzvy“

Mezinárodní měnový fond pořádá ve spolupráci s Českou národní bankou ve dnech 2. a 3. února 2004 konferenci pod názvem "Přijetí eura v přistupujících zemích - příležitosti a výzvy' za účasti řady významných hostů z nadnárodních institucí, ministerstev financí a centrálních bank zemí EU a přistupujících zemí.

Konferenci zahájí Horst Köhler, Managing Director, IMF. Dalšími významnými řečníky budou Tommaso Padoa-Schioppa, Member of the Executive Board, ECB, Pedro Solbes, Commissioner, European Commission for Economic and Monetary Affairs. Podrobný program včetně všech řečníků a diskutujících je přílohou této zprávy.

Účast na konferenci je výhradně na pozvání MMF. Novináři budou mít příležitost v pondělí položit několik dotazů Horstu Köhlerovi při jeho odchodu z Kongresového centra ČNB, který je odhadován v čase mezi 9.40 - 10.00 hod. Tiskový brífink za účasti guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy, Michaela Depplera, Director, European Department, IMF a Klause Regglinga, Director General, EC se uskuteční po skončení konference v úterý 3.2. 2004 ve 12.45 hod. v malém sále Kongresového centra ČNB, vchod ze Senovážného náměstí 30.

Fototermín pro média včetně TV je organizován na pondělí ráno před zahájením konference. Fotografové, příp. kameramani se shromáždí ve vestibulu ČNB, vchod z ulice Na Příkopě 28, do 8.15 hod. Upozorňujeme všechny novináře i fotografy, že vstup do budovy ČNB bude umožněn pouze po předložení novinářského průkazu.

Program konference (anglicky)

Pavel Zúbek, odbor komunikace ČNB