Interaktivní výstava ČNB v Ústí přilákala rekordních 4000 lidí

Na interaktivní vzdělávací výstavě České národní banky v Ústí nad Labem si v uplynulých čtyřech týdnech vyzkoušely roli centrálního bankéře rekordní čtyři tisíce návštěvníků. V Ústí tato vzdělávací i soutěžní akce přilákala zatím největší zájem ze všech dosavadních pořadatelských měst. Po úspěšné zastávce na severu Čech se nyní výstava přesunuje do Hradce Králové.

Ústí nad Labem bylo po Ostravě a Brně třetím zastavením interaktivní výstavy ČNB, dohromady si v těchto městech na centrální bankéře zahrálo už 7 500 lidí. Za odměnu si každý z nich odnesl miliónovou briketu vyrobenou z pravých bankovek, které počítací stroje ČNB vyhodnotily jako nevhodné k dalšímu oběhu a zničily.

Společně s interaktivní výstavou pokračuje také Velká týmová hra pro školy o jedinečnou exkurzi do České mincovny a.s. v Jablonci nad Nisou. Třída, která při hraní interaktivních her na výstavě nebo na webu www.chranimekorunu.cz získá nejvíce bodů, na této exkurzi uvidí, jak se vyrábějí české mince.

Výstava ČNB je souborem zábavných interaktivních her, při nichž si návštěvníci doslova vlastníma rukama zkoušejí principy řízení peněžního oběhu, udržují inflaci na cílové dvouprocentní hranici nebo dohlížejí na instituce finančního trhu. Chrání českou korunu tak, jak to už 20 let dělá Česká národní banka.

Po Ústí nad Labem si na centrální bankéře zahrají zájemci z Hradce Králové a okolí. Interaktivní výstava v Hlavní budově Univerzity Hradec Králové začne 20. února a potrvá do 15. března 2013. Výstava ČNB má podnítit zájem o ekonomické vzdělávání zejména u mladé generace, rozšířit všeobecné povědomí o českých platidlech a jejich ochranných prvcích a přiblížit roli centrální banky v ekonomice.

Marek Petruš, ředitel komunikace a mluvčí ČNB