Guvernér Singer oceněn magazínem Emerging Markets

Guvernér České národní banky Miroslav Singer získal ocenění Guvernér centrální banky ve střední a východní Evropě pro rok 2013, kterou uděluje časopis Emerging Markets. Cenu převezme při slavnostním večeru v průběhu výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky ve Washingtonu v sobotu 12. října 2013, který se uskuteční od 18:00 místního času (EDT).

Toto ocenění, ale i podobná hodnocení a ratingy guvernérů jsou spíše součástí toho, jak o naší práci a o nás píší média, než zlomovými okamžiky našich kariér. Přesto si tohoto ocenění vážím. Na jedné straně je povzbuzující, že mezinárodní odborná veřejnost vnímá naši centrální banku a její kroky příznivě, na druhé straně je zřejmé, že jde o ocenění práce všech mých kolegů v České národní bance více než o ocenění mne samotného,“ uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer.

Šéfredaktorka magazínu Emerging Markets Antonia Oprita uvedla, že guvernérovi M. Singerovi byla cena udělena za „přiměřenou komunikační politiku“ poté, co ČNB vyčerpala prostor ve snižování úrokových sazeb s cílem uvolnit měnovou politiku. Dle jejích slov magazín ocenil, že ČNB zabránila posílení české koruny verbální intervencí a vysláním náležitého signálu trhům.

Ceny uděluje časopis Emerging Markets, který při výběru laureátů zohledňuje nominace regionálních odborníků. V roce 2012 získal ocenění za střední a východní Evropu guvernér centrální banky Turecka Erdem Basci.

Marek Petruš
ředitel odboru komunikace a mluvčí ČNB