Expozici ČNB navštívilo už 200 000 lidí

Již 200 tisíc lidí si v České národní bance prohlédlo výstavu o historii centrální banky a české měny nazvanou „Lidé a peníze“. Expozice ČNB je umístěna v původním trezoru hlavní budovy centrální banky v Praze. Vstupenka s číslem 200 000 vyšla na Kristýnu Brožovou z pražské Obchodní akademie Holešovice.

Návštěvníky mimořádně v Expozici ČNB přivítal člen bankovní rady Lubomír Lízal, který studentce předal dárky připomínající tuto slavnostní událost – pamětní list, publikaci „Lidé a peníze“, medaili Expozice ČNB a další. „Expozice je jedním z nástrojů, kterými Česká národní banka přispívá k podpoře finančního vzdělávání veřejnosti. Proto nás dlouhodobý zájem zejména žáků a studentů těší,“ uvedl Lubomír Lízal.

Expozice „Lidé a peníze“ se od svého otevření začátkem roku 2002 stala součástí výuky předmětů zejména s ekonomickým zaměřením. Návštěvníci se při prohlídce seznámí s historií centrálního bankovnictví na českém území, prohlédnou si ukázky platidel a mohou si také například ověřit pravost svých vlastních bankovek. Vstup do Expozice ČNB je zdarma.

Expozici, o jejíž návštěvu je během školního roku velký zájem, mohou lidé navštívit také prostřednictvím virtuální prohlídky umístěné na webových stránkách ČNB. Zde je možné kdykoliv se vydat na krátkou exkurzi do historie centrální banky a naší měny.

Odbor komunikace ČNB

Expozici ČNB navštívilo už 200 000 lidí

Expozici ČNB navštívilo už 200 000 lidí