Den otevřených dveří

Česká národní banka oznamuje, že v sobotu dne 23.června 2001 od 9 do 17 hodin pořádá pro veřejnost Den otevřených dveří. Vstup na prohlídku bude hlavním vchodem z ulice Na Příkopě 28. Pro návštěvníky jsou připraveny dvě trasy, kratší (cca 60 minut) a delší (cca 80 min.), která návštěvníky zavede i do technologického zázemí banky. Prohlídka končí v budově bývalé plodinové burzy (dnes Kongresové centrum ČNB) s východem na Senovážné náměstí. Vzhledem k předpokládané délce prohlídky bude poslední vstup umožněn v 16.00 hod.

Návštěvníci budou mít příležitost prohlédnout si například pracovnu guvernéra, zasedací místnost bankovní rady, expozici ČNB v trezoru, klientskou halu, kongresový sál, speciální pracoviště dealingu a další zajímavé prostory architektonicky významných pražských budov. Průvodci z řad zaměstnanců centrální banky budou podávat výklad a odpovídat na dotazy návštěvníků po celé trase prohlídky. Dále je pro tuto příležitost připraveno promítání filmu o pokladním a trezorovém provozu centrální banky, který bude možné shlédnout na konci prohlídky v Kongresovém sále ČNB.

Bližší informace bude podávat odbor veřejných informací České národní banky na telefonním čísle 02/24412573 nebo na elektronické adrese info@cnb.cz , subjekt DOD.

Alice Frišaufová
mluvčí ČNB

********************

Tento inzerát byl zveřejněn dne 14. 6. v Mladé frontě Dnes a denících Bohemia:

V sobotu 23. června 2001 od 9 do 17 hodin budete mít unikátní možnost nahlédnout do pracovny guvernéra, do zasedací místnosti bankovní rady, prohlédnete si expozici v trezoru, klientskou halu, kongresový sál, speciální pracoviště dealingu a další zajímavosti.

Česká národní banka Vás srdečně zve na
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

v nově rekonstruované budově v Praze 1, Na Příkopě 28.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že prohlídka běžně veřejnosti nepřístupné budovy centrální banky pro Vás bude příjemným zážitkem.

Poslední vstup bude umožněn v 16 hod. Bližší informace podá odbor veřejných informací České národní banky (02/24412573) i na elektronické adrese info@cnb.cz Do subjektu prosím uveďte DOD.