ČNB vybrala zástupce České republiky v Mezinárodním měnovém fondu

Česká národní banka oznamuje, že Ing. Stanislav Polák, MIA se stal vítězem výběrového řízení na pozici zástupce České republiky v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) ve Washingtonu. Stanislav Polák se ujme svého postu v listopadu 2004 na základě jmenování výkonným ředitelem MMF Willy Kiekensem zastupujícím v MMF zájmy belgické konstituence, které je Česká republika členem. Polák bude jmenován do funkce staršího poradce W. Kiekense a to na dobu 4 let. Na této pozici tak vystřídá Jiřího Jonáše, který v MMF působí od roku 1991.

Stanislav Polák

Na základě dohody mezi Ministerstvem financí ČR a Českou národní bankou uzavřené v roce 2003 nominuje ČNB zástupce ČR do MMF a ministerstvo financí do Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Světové banky (WB). Nominované zástupce si ČNB a MF vzájemně schvalují.

Stanislav Polák (42) pracuje v současné době jako ředitel odboru analýz vnějších ekonomických vztahů ČNB. Od svého nástupu do ČNB v roce 1990 získával zkušenosti postupně jako specialista v oboru měnové politiky a makroekonomických analýz. Působil také jako poradce bankovní rady a ředitel odboru ekonomického modelování. Stanislav Polák vystudoval obchodní fakultu na VŠE v Praze. Absolvoval zahraniční studijní pobyty ve Spojených státech na Columbia a Cornell University.


Pozn: Členy tzv. belgické konstituence jsou kromě České republiky a Belgie také Rakousko, Bělorusko, Maďarsko, Kazachstán, Lucembursko, Slovensko, Slovinsko a Turecko.

Pavlína Bolfová, mluvčí ČNB