ČNB spouští novou webstránku

Česká národní banka spouští v pondělí 19.11. novou grafickou podobu své webstránky na adrese www.cnb.cz. Cílem redesignu bylo vytvoření nové přehlednější struktury velmi rozsáhlého webu ČNB a oživení jeho poměrně konzervativního vhledu.

Nová webstránka ČNB obsahuje v levé horní části „Hlavní menu“, kde jsou k dispozici informace o hlavních činnostech ČNB. Po kliknutí na položku hlavního menu se kromě jeho rozbalení otevře úvodní stránka příslušné kapitoly s informacemi o jejím obsahu a řadou přímých odkazů na nejvyhledávanější informace z dané oblasti.

Novinkou na home page je v levé dolní části menu „Veřejnost“ s kontaktními údaji a informacemi o publikacích ČNB, Expozici, knihovně a archivu ČNB. Nově jsou hned na úvodní stránce v horní pravé části zobrazeny kurzy koruny vůči euru a americkému dolaru. Novinkou je také interaktivní kalendář zobrazující po kliknutí na příslušný den informace o publikovaných údajích a akcích ČNB a jejích představitelů.

Okna s informacemi „Pro veřejnost“, „Pro média“ a „Pro odborníky“, obsahující přímé odkazy na nejčastěji hledané informace pro danou cílovou skupinu, byla upravena do podoby záložek, které se nacházejí ve střední horní části hlavní stránky. Součástí tzv. servisního menu (v pravém horním rohu) je „Slovník“ odborných výrazů.

Autorem návrhu nové grafické podoby webu ČNB je společnost ET NETERA, která vyhrála výběrové řízení pořádané ČNB. Web ČNB je aktualizován pomocí redakčního systému Miranda 2 dodaného firmou Qbizm.

Pavlína Bolfová, mluvčí ČNB