Stotisící návštěvník v ČNB

Už 100 000 lidí navštívilo interaktivní Návštěvnické centrum ČNB, které přispívá k rozvoji finanční a ekonomické gramotnosti. Jubilanta dnes přivítal guvernér Aleš Michl.

Stotisící návštěvník v ČNB

Stotisící návštěvník si kromě nových znalostí a zážitků ze světa peněz a ekonomiky odnesl i diplom a dárkový balíček plný překvapení. Na fotce s guvernérem ČNB Alešem Michlem.

Kreativní Vánoce

Už v sobotu 16. prosince se pro další návštěvníky pražské expozice ČNB otevře kreativní dílna, v níž si vyrobí dárek pro své nejbližší. Mohou se těšit i na mnoho zábavných a vzdělávacích aktivit ve znamení hravého luštění s vánoční tematikou. Odnesou si i nové znalosti a zážitky ze světa peněz a ekonomiky. Doprovodný program s kreativní náplní bude pokračovat také od 27. do 29. prosince.

Nový rok, nové programy

Od února 2024 se opět vrací oblíbené kombinované prohlídky pro veřejnost.

Školní skupiny se v novém roce budou moci přihlásit na speciální vzdělávací workshopy. Ten první bude na téma Cenová stabilita.

Cena guvernéra ČNB za přínos k rozvoji finanční a ekonomické gramotnosti

ČNB se dlouhodobě věnuje podpoře finanční a ekonomické gramotnosti a prostřednictvím Ceny guvernéra ČNB oceňuje tvůrce projektů, kteří velkou měrou pomáhají k jejímu rozvoji.

Nominace inspirativních osobností, které se věnují tomuto tématu, je možné zasílat prostřednictvím webu ČNB, a to do 28. března 2024.

Pro více informací sledujte sociální sítě Návštěvnického centra a webové stránky nc.cnb.cz.

O Návštěvnickém centru ČNB

Návštěvnické centrum nabízí na ploše téměř 2 000 m² komplexní informace o tématech spojených s centrální bankou a ekonomikou. Jeho otevřením v květnu 2022 ČNB významně rozšířila svou působnosti v oblasti finančního a ekonomického vzdělávání. Lidé mohou navštívit expozici Za měnou, kde se zábavnou formou seznámí s tím, co dělá centrální banka, jak ovlivňuje život každého z nás, i s tím, jak jí právě my s jejími úkoly můžeme pomoci. V expozici Lidé a peníze v prostorách původního trezoru se dozvědí vše o historii peněz a měnového vývoje. Potěžkají si zlatou cihlu a prohlédnou si unikátní zlatou minci nominální hodnoty 100 000 000 Kč. Další aktivity nabízí centrum prostřednictvím krátkodobých výstav, workshopů a dalších edukativních akcí. Aktuální otevírací doba je k dispozici na webu nc.cnb.cz.

Fotogalerie z přivítání stotisícího návštěvníka na Flickru (externí odkaz).