Šestnáctý ročník soutěže o nejlepší esej v oblasti finanční gramotnosti vyhrál student Daniel Semotan

Možnosti a hrozby využití umělé inteligence ve financích“, to bylo téma pro studenty středních škol v soutěži o nejlepší esej v oblasti finanční gramotnosti. Autoři tří nejlepších prací si v pondělí 13. května přišli pro ocenění do Návštěvnického centra České národní banky (ČNB). Soutěž už pošestnácté uspořádala katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity za podpory ČNB.

Autorem vítězné eseje se stal Daniel Semotan z Gymnázia PORG Libeň z Prahy 8. Cenu za druhé místo si odnesl Michal Szarowski ze Středního odborného učiliště DAKOL v Petrovicích u Karviné. Na třetím místě se umístil Martin Kylar z Obchodní akademie Heroldovy sady z Prahy 10. Vítěze vybírala porota složená ze zástupců katedry financí a účetnictví, ČNB a Magistrátu města Karviné.

Studenti převzali diplomy a finanční ocenění v Návštěvnickém centru ČNB od viceguvernérky ČNB Evy Zamrazilové, proděkanky Obchodně podnikatelské fakulty Ivety Palečkové a bývalého ředitele pobočky ČNB v Ostravě Ilji Skaunice.

Vítězné eseje

  1. místo Daniel Semotan z Gymnázia PORG Libeň z Prahy 8
  2. místo Michal Szarowski ze Středního odborného učiliště DAKOL v Petrovicích u Karviné
  3. místo Martin Kylar z Obchodní akademie Heroldovy sady z Prahy 10

Vítězné práce naleznete na stránkách katedry financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity.