Navštivte expozice ČNB Lidé a peníze!

Česká národní banka od 2. 6. pro veřejnost opět otvírá své expozice v Praze a Brně. Neváhejte a využijte období tří letních měsíců k jejich návštěvě!

V pražské expozici můžete poznat unikátní prostory původního trezoru, zjistit vše o historii naší měny, seznámit se s ochrannými prvky platidel nebo si prohlédnout 100 000 000 Kč zlatou minci, která je největší v Evropě. Individuální návštěvníci v počtu do 10 osob mohou expozici navštívit bez předchozí rezervace. Návštěvu skupin nad 10 osob je nutné rezervovat prostřednictvím rezervačního systému na našem webu.

Do svých prostor vás zve také naše brněnská expozice. Zde můžete poznat odlišná specifika fenoménu české měny na Moravě, prozkoumat unikátní dokumenty dokládající historii měnové politiky nebo si prohlédnout výstavu Krása ve skle a kovu představující dílo Jiřího Harcuby, jednoho z nejvýznamnějších tvůrců našich mincí. Prohlídka je možná pouze po předchozí rezervaci a je omezena na nejvýše 26 osob ve skupině.

Možná je již také rezervace pro školní skupiny na období od září do prosince 2020. I v tomto případě prosíme o využití našeho webového rezervačního systému pro expozici v Praze nebo v Brně.