ČNB a NÚKIB podepsaly memorandum o spolupráci

Česká národní banka a Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) uzavřely 31. května 2022 memorandum o vzájemné spolupráci. Za NÚKIB jej podepsal náměstek ředitele Lukáš Kintr a za ČNB ředitelka sekce dohledu nad finančním trhem Zuzana Silberová. Memorandum potvrzuje vůli obou institucí pokračovat v jejich dlouhodobé spolupráci, která započala již v  roce 2017.

Dokument kodifikuje dosavadní spolupráci obou institucí v oblasti dohledu kybernetické a informační bezpečnosti ve finančním sektoru. Spolupráce bude i nadále spočívat ve vzájemné součinnosti při provádění kontrol na místě, dále při určování prvků kritické informační infrastruktury, určování provozovatelů základní služby a informačních systémů základní služby v oblasti bankovnictví.

Společné aktivity budou pokračovat také v metodické oblasti při přípravě testů kybernetické odolnosti nebo v oblasti výukových projektů či cvičení. Memorandum vytváří další prostor pro vzájemné sdílení informací, odborné konzultace a vzdělávací aktivity v tématech kybernetické bezpečnosti včetně šíření osvěty kybernetické bezpečnosti směrem k odborné i širší veřejnosti.

 Markéta Fišerová
ředitelka odboru komunikace a mluvčí ČNB

Alena Minxová
vedoucí oddělení komunikace a tisková mluvčí NÚKIB