Konference a přednášky

k 30. výročí ČNB a české měny

Česká národní banka pro vás připravila řadu zajímavých akcí, které neustále doplňujeme a průběžně aktualizujeme.


 

17. 4. 2023 | Kongresový sál ČNB, Praha
Odborná konference 30 let ČNB – cesta českého bankovnictví

Cíli odborné konference s názvem 30 let ČNB – cesta českého bankovnictví jsou připomenutí významných milníků, kterými prošlo české bankovnictví od vzniku České republiky, a reflexe zkušeností na této cestě. ČNB tuto akci uspořádá 17. dubna 2023 pro zástupce odborné veřejnosti. Série panelových diskusí poskytne příležitost k ohlédnutí za transformačním obdobím bankovního sektoru, jeho stabilizací poznamenanou světovou finanční krizí a regulatorní reakcí na ni. Stranou nezůstanou stávající i budoucí výzvy, rizika a příležitosti, které před bankami včetně té centrální stojí.

květen 2023 | Kongresový sál ČNB, Praha
Mezinárodní konference CNB Research Open Day 2023

Česká národní banka zařadila mezi akce spojené s oslavami 30 let od vzniku ČNB a české měny také mezinárodní konferenci CNB Research Open Day, na které se akademické i širší odborné veřejnosti každoročně představují vybrané práce výzkumníků ČNB. Ty v roli řečníků tradičně doplňují uznávaní světoví ekonomové, centrální bankéři a odborníci na měnovou politiku.

2.– 3. 10. 2023 | Míčovna Pražského hradu, Praha
Konference České a slovenské ekonomické fórum, téma: Udržitelný rozvoj česko-slovenské ekonomiky v evropských souvislostech

České a slovenské ekonomické fórum se bude konat 2. a 3. října 2023 pod záštitou a za účasti guvernéra ČNB Aleše Michla a guvernéra NBS (Národní banky Slovenska) Petra Kažimíra. Tématy diskusí budou například rozdělení české a slovenské koruny v roce 1993 a následných třiceti let, rozvoj bilaterálních hospodářských českých a slovenských vztahů v období po rozdělení republiky nebo spolupráce a rozvoj v rámci tzv. Visegrádské čtyřky v kontextu EU.