Vstupte do 3D interaktivního modelu zlaté mince o nominální hodnotě 100 milionů korun vydané ke 100 letům koruny. Digitální podoba mince vznikla po jejím naskenování ve vysokém rozlišení pomocí špičkové laserové technologie pro vědeckou optiku. Pouhým dotykem můžete mincí otáčet nebo ji zvětšovat, a tak ji prozkoumat do nejmenšího detailu!


Složení mincovního kovu: Au 999.9
Hmotnost: 130 kg
Průměr: 535 mm
Síla: 48 mm
Hrana mince: vroubkovaná

Na lícní straně mince je uprostřed mincovního pole ztvárněno logo České národní banky „ČNB“, které částečně překrývá zobrazení kolku hodnoty 1 K z roku 1919. V horní části mincovního pole se nacházejí štíty s heraldickými zvířaty z velkého státního znaku. Uprostřed je český lev, vlevo od něj moravská orlice a vpravo od něj slezská orlice. Pod spodní částí loga je vyobrazen motiv z rubové strany československé padesátihaléřové mince z roku 1921, dva svazky klasů ovinuté stužkou. Štíty s heraldickými zvířaty a svazky klasů jsou spojeny z levé a pravé strany lipovými listy do kruhové kompozice. Označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „100 MILIONŮ Kč“ je umístěno ve spodní části mincovního pole. Po obvodu mince je v neuzavřeném opisu název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“. Jednotlivá slova jsou od sebe oddělena hvězdičkami. Při levém dolním okraji mince se nachází značka společnosti Metalor, která je tvořena trojúhelníkem se zaoblenými vrcholy, písmeny „m“ a „p“ uvnitř trojúhelníku a textem „ESSAYEUR FONDEUR“ vně trojúhelníku a značka Münze Österreich, která je tvořena logem mincovny a textem „MÜNZE ÖSTERREICH“. Značka České mincovny, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“ a textem „ČESKÁ MINCOVNA“, se nachází při pravém dolním okraji mince“.

Na rubové straně mince je stylizovaný monumentální český heraldický lev se srdečním štítem se znakem Slovenska. Pod lvem se nachází motiv rubové strany československé korunové mince z roku 1922. Po obvodu mince je v opisu text „100 LET ČESKO-SLOVENSKÉ KORUNY“ a letopočty „1919“ a „2019“. Text a letopočty jsou od sebe odděleny hvězdičkami. Příjmení autora mince akademického sochaře Vladimíra Oppla je umístěno vlevo pod lví tlapou.

Pomocí mobilní aplikace Jubilejní emise 2019 s funkcí rozšířené reality si na chytrém telefonu nebo tabletu můžete 100milionovou zlatou minci ČNB promítnout do jakéhokoli prostředí nebo se s ní dokonce vyfotografovat. Můžete si tak tuto unikátní minci doslova „odnést domů“!

 

AppStore

Google play

 


Funkcionalitu AR (rozšířené reality) nelze garantovat pro všechny druhy telefonů s operačním systémem Android. Důvodem nefunkčnosti na některých zařízeních je absence nejaktuálnější verze operačního systému nebo nedostatečně silný hardware.