Týdenní souhrn
Finanční a ekonomická gramotnost

 
 

Děkujeme za váš zájem o naše novinky z oblasti finanční a ekonomické gramotnosti, které zasíláme na nepravidelné bázi. Věříme, že vám poradíme, jak děti zajímavě provést světem financí a s lehkostí začít debatu o finanční gramotnosti.

 

Představujeme vám novou vzdělávací prezentaci na téma "Proč vznikají krize?".

Každý z nás si někdy řekl, že má krizi, když mu nebylo dobře nebo byl smutný. Proč ale vznikají ty velké – ekonomické, vládní a zdravotní krize? Dá se jim předejít? Co pro to můžeme udělat my sami a jak se mají chovat podniky? Jakou úlohu má centrální banka? Odpovědi nejen na tyto otázky hledali ve své nové výukové prezentaci manželé Luboš a Zlata Komárkovi z ČNB.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Spouštíme program studentských stáží

Stáž při vysoké škole v České národní bance? Studenti a studentky bakalářských, magisterských a doktorských programů mohou nyní využít příležitosti získat pracovní zkušenosti v jednom z pěti odborných útvarů ČNB. Posílat životopisy je možné zhruba do poloviny února.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Vyhlašujeme 6. ročník Ceny ČNB!

Česká národní banka, partner Ekonomické olympiády (EO) pořádané Institutem ekonomického vzdělávání, vyhlašuje v rámci tohoto projektu již 6. ročník soutěže o Cenu ČNB! I letos své myšlenky semifinalisté EO odprezentují v krátkém videoblogu, který by neměl být delší než tři minuty. Téma během online zahájení krajských kol vylosoval viceguvernér Tomáš Nidetzký, který projektu poskytl osobní záštitu.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Reportáž: Děti zajímaly inflace, investice a kryptoaktiva

V úterý 11. ledna zavítal vzdělávací tým ČNB v čele se členem bankovní rady Alešem Michlem na základní školu Tip Toes v Brandýse nad Labem. Pro žáky 2. stupně si zástupci ČNB připravili sérii přednášek z oblasti finanční a ekonomické gramotnosti s doprovodnými interaktivními aktivitami.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Návštěvnické centrum České národní banky

Dokončujeme pro vás nové interaktivní Návštěvnické centrum ČNB, v němž se seznámíte s tím, jakou roli mají centrální banky v dnešním světě a jaké činnosti vykonávají. Těšíme se, že se v něm s vámi potkáme na jaře 2022!

 
VÍCE INFORMACÍ
 

Ověřte si znalosti z historie naší měny

Ověřili byste si rádi znalosti z historie naší měny nebo otestovali vědomosti žáků a studentů? Připravili jsme pro vás výukové materiály kombinující tematické filmy, vědomostní kvízy, rébusy a další zajímavé aktivity. Stáhnout a vytisknout si můžete také pracovní listy včetně správného řešení. Navštívit můžete i naše online výstavy prezentující významné osobnosti a události naší měnové a finanční historie.

 
VÍCE INFORMACÍ
 

Pozvání na závěr

Navštivte webový rozcestník věnovaný aktivitám ČNB na poli finanční a ekonomické gramotnosti.

 
PŘEJÍT NA PODSTRÁNKU
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!