Týdenní souhrn
7. – 11. 2. 2022

 
 

ČNB vydala Zprávu o měnové politice – zima 2022

Zpráva o měnové politice – zima 2022 obsahuje makroekonomickou prognózu, která byla základem pro rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit na únorovém zasedání dvoutýdenní repo sazbu na 4,50 %.

 
PUBLIKACE
 

Záznam z jednání bankovní rady

Písemný záznam z měnověpolitického jednání bankovní rady ze dne 3. února 2022.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

čnBlog – Rizika dvojích deficitů exportně orientovaných evropských ekonomik

Neutichající pandemie COVID-19 může podobně jako jiné krize způsobit makroekonomickou nerovnováhu ve formě tzv. dvojích deficitů – současným deficitem jak fiskálním, tak i deficitem běžného účtu. Ve svém článku na to upozorňují Luboš Komárek a Petr Polák ze sekce měnové ČNB.

 
ČNBLOG
 

Čtvrtletní informace o správě devizových rezerv ČNB ke konci roku 2021

Česká národní banka vydala informaci o aktivně spravované části devizových rezerv ke konci čtvrtého čtvrtletí 2021. Její eurová hodnota za uplynulý kalendářní rok vzrostla o přibližně 8 %, a to vlivem kladného zhodnocení a nákupu cizí měny od klientů.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Obraty na peněžním trhu v týdnu od 17. do 21. ledna 2022

Průzkum průměrných denních obratů na peněžním trhu. Průměrný denní obrat depozitních operací se ve srovnání s výsledky z posledního, říjnového průzkumu zvýšil z 55,6 mld. Kč na 69,5 mld. Kč.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Obraty na devizovém trhu v týdnu od 17. do 21. ledna 2022

Průzkum průměrných denních obratů na devizových trzích. V posledním průzkumu se průměrný denní obrat zvýšil v porovnání s říjnem 2021 o 983,5 mil. USD (15,0 %) na  7 551,5 mil. USD.

 
CELÁ ZPRÁVA
 
 
 

Očekávané události

 
14. 2. 2022
 
15. 2. 2022
 
17. 2. 2022
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Studentské stáže v ČNB

Studujete vysokou školu a hledáte praxi, která bude ve vašem životopise rezonovat? Vyzkoušejte si práci po boku těch nejlepších ekonomů v ČR! ČNB nabízí placené stáže pro studenty ekonomických, právnických, ale i technických oborů.

 
PODROBNOSTI
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB