Týdenní souhrn
23. – 27. 8. 2021

 
 

Proticyklická kapitálová rezerva

Bankovní rada České národní banky rozhodla o zvýšení sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice o 50 bazických bodů na úroveň 1,50 % od 1. října 2022.

TISKOVÁ ZPRÁVA OPATŘENÍ
 

Krátce z ČNB: Okamžité platby jsou pro obchodníky levnější než platby kartou, říká V. Benda

Okamžité platby u nás byly zavedeny v roce 2018. Byl ale naplno využit jejich potenciál? „Pokud by se zvýšil podíl používání bezhotovostních transakcí přes okamžité platby, náklady obchodníků by asi výrazně klesly a možná by to mělo i pozitivní dopad na ceny zboží a služeb,“ říká člen bankovní rady Vojtěch Benda v reportáži ČNB.

 
VIDEO
 

Výukové podklady ČNB k finanční gramotnosti

ČNB pro veřejnost připravila webový rozcestník věnovaný svým aktivitám na poli finančního a ekonomického vzdělávání. Stáhněte si powerpointovou prezentaci pro učitele a jejich žáky na téma Osobní finance.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Vishing: Upozorňujeme na telefonáty zneužívající jméno ČNB

Česká národní banka upozorňuje na podvodné telefonní hovory, při kterých jsou jménem ČNB od osob vyžadovány citlivé informace k bankovním účtům.

 
UPOZORNĚNÍ
 
 
 

Očekávané události

 
30. 8. 2021
 
31. 8. 2021
 
2. 9. 2021
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!