Týdenní souhrn
4. – 8. 1. 2021

 
 

VlogČNB – Cílem ČNB není zisk, ale plnění jejích úkolů

Úkolem ČNB je zajištění především cenové a finanční stability, nikoli tvorba zisku, říká ve video rozhovoru na téma hospodaření ČNB viceguvernér Marek Mora. Odvedení dividendy do státního rozpočtu je sice legitimní, ale momentálně není možné. ČNB totiž musí přednostně uhradit minulé ztráty a naplnit tzv. rezervní fond, upozorňuje.

 
VLOG ČNB
 

A. Michl – Konec nekonečného růstu II

Projev člena bankovní rady Aleše Michla na konferenci Investiční fórum: Kam úspěšně investovat v roce 2021? „Děje se to od 80. let. A děje se to postupně. Mění se povaha hospodářského cyklu.“

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Záznam z jednání bankovní rady a graf rizik inflační prognózy

Písemný záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 17. prosince 2020, na kterém bankovní rada ČNB rozhodla o ponechání úrokových sazeb na stávající úrovni, včetně grafu rizik inflační prognózy.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

čnBlog – Vývoj spotřebitelských a průmyslových cen v koronavirovém roce 2020

Koronavirová krize ovlivnila mimo jiné i spotřebitelské návyky lidí, což se přirozeně projevilo na cenotvorbě průmyslových výrobců. Jak se během dosavadního průběhu krize v eurozóně vyvíjely dva nejznámější indexy pro sledování cenového vývoje, CPI a PPI, a jejich jednotlivé složky? To vše popisuje blog Filipa Novotného a Petra Poláka.

 
ČNBLOG
 

Ekonomický bulletin ECB – prosinec

Na stránce ČNB v EU a mezinárodní vztahy byl zveřejněn Ekonomický bulletin, který shrnuje měnověpolitická opatření Evropské centrální banky přijatá 10. prosince 2020.

 
PDF, 392 kB
 

Silné ověření uživatele u plateb kartou na internetu

Na stránkách Dohled a regulace byla zveřejněna informace pro spotřebitele o změnách v ověřování plateb kartou na internetu platných od 1. ledna 2021. Od tohoto data by měli k silnému ověření uživatele u plateb kartou na internetu přistoupit všichni poskytovatelé platebních služeb a rovněž obchodníci a provozovatelé platebních bran, karetních schémat atd.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Dočasná změna vstupu do budovy ČNB pro klienty a veřejnost

Od 25. ledna 2021 dojde k přemístění pracovišť pražské pobočky obsluhujících klienty a veřejnost do prostor přístupných ze Senovážné ulice. Na tomto místě bude pražská pobočka dočasně působit zhruba do konce dubna.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

PF 2021

Popřejme si pevné zdraví a hodně energie do nadcházejícího roku 2021.
 

Nic nezahřeje tak
jako pomoc druhým...

Přejeme vám bezpečný a stabilní rok 2021.

 
VIDEO
 
 
 

Očekávané události

 
12. 1.
 
13. 1.
 
14. 1.
 
15. 1.
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB