Týdenní souhrn
(5. – 9. 6. 2023)

 
 

Eva Zamrazilová: Červnová inflace by mohla být jednociferná

„Můj odhad je, že květnová inflace bude mezi 10 a 11 %. V červnu může být pod desítkou,“  řekla v rozhovoru pro Seznam Zprávy viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová.

 
ROZHOVOR
 

ČNB začne vydávat pamětní mince věnované významným českým institucím

Česká národní banka doplňuje emisní plán pamětních a obchodních mincí a bankovek o stříbrné mince věnované významným institucím ČR. První dvě mince z tohoto cyklu v nominální hodnotě 100 korun vydá v roce 2024.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Rozhodnutí NBS o odnětí povolení k pojišťovací činnosti pojišťovně NOVIS

Česká národní banka (ČNB) oznamuje, že dne 1. 6. 2023 vydala Národní banka Slovenska (NBS), jakožto příslušný orgán dohledu, rozhodnutí o odnětí povolení k&bnbsp;pojišťovací činnosti slovenské pojišťovně NOVIS Insurance Company, NOVIS Versicherungsgesellschaft, NOVIS Compagnia di Assicurazioni, NOVIS Poisťovňa a.s. Od&bnbsp;právní moci rozhodnutí nemůže Pojišťovna NOVIS ani prostřednictvím své české pobočky NOVIS Pojišťovna, odštěpný závod Česká republika, vykonávat pojistnou činnost včetně uzavírání nových pojistných smluv, vyjma činností, které jsou nevyhnutelné k úhradě jejích pohledávek a závazků.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Autentická nahrávka. Pozor, takto se podvodníci vydávají za zaměstnance ČNB

Řekněte podvodníkům NE!

Česká národní banka upozorňuje na podvodné telefonáty, ve kterých se volající vydávají za zaměstnance ČNB a snaží se své vytipované oběti přesvědčit o údajném zneužití jejich peněz a vylákat z nich citlivé údaje.

Zaměstnanci ČNB nikoho v souvislosti s údajnými podvody nikdy nekontaktují!

 
VAROVÁNÍ
 

Ze sociálních sítí

A. Michl retweetnul – Gita Gopinath – Today fiscal policy needs to be tighter to help bring inflation down & rebuild policy buffers. More generally, the bar for exceptional fiscal interventions must be set high.


E. Zamrazilová retweetnula – Forbes Česko – Říká se, že můžete mít všechno, jen ne všechno najednou. Jak tedy skloubit kariéru s mateřstvím

 
 
 

Očekávané události

 
12. 6. 2023
 
13. 6. 2023
 
14. 6. 2023
 
15. 6. 2023
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB