Týdenní souhrn
(25. – 29. 9. 2023)

 
 

ČNB ponechala úrokové sazby na stávající úrovni

Bankovní rada ČNB na svém středečním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní sazba na 8 %.

 
PODROBNOSTI
 

Jan Procházka v pořadu 90´ ČT24

"Dnešní stav ekonomiky a hospodářského cyklu je takový, že stávající výše úrokových sazeb je všemi členy bankovní rady vyhodnocena jako adekvátní a správná", řekl člen bankovní rady ČNB Jan Procházka v rozhovoru pro pořad 90´ ČT24.

 
ROZHOVOR
 

Záznam z jednání o nastavení proticyklické kapitálové rezervy

Písemný záznam z jednání bankovní rady ze dne 14. září 2023 o nastavení proticyklické kapitálové rezervy zahrnující diskusi členů bankovní rady.

 
ZÁZNAM
 

Rozhovor s Jakubem Kunertem o umístění emblémů ŽB na budovu ČNB

Česká národní banka na své budově odhalila emblémy Živnostenské banky. Hlavní archivář ČNB Jakub Kunert mluvil o umístění emblémů ve Snídani s Novou.

 
ROZHOVOR
 

Ekonomický bulletin ECB – září

Na stránce ČNB v EU a mezinárodní vztahy bylo zveřejněno české shrnutí Ekonomického bulletinu, které informuje o měnověpolitických opatřeních Evropské centrální banky přijatých v září 2023.

 
PDF, 376 kB
 

Ze sociálních sítí

S radostí vám představujeme ocenění, které naše Návštěvnické centrum zístako v PR soutěži Zlatý středník. Dvě ceny za realizaci kampaně - Pozvánka do světa peněz - k jeho otevření vyhrála také Agentura GEN  z Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE).

 
 
 

Očekávané události

 
3. 10. 2023
 
5. 10. 2023
 
6. 10. 2023
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB