Týdenní souhrn
6. – 9. 4. 2021

 
 

Avízo: Guvernér v pořadu Otázky Václava Moravce

Guvernér Jiří Rusnok bude v neděli 11. dubna od 12.00 spolu s předsedkyní Národní rozpočtové rady Evou Zamrazilovou hostem pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24. Tématy budou aktuální ekonomická situace v ČR, prognóza zotavení, efektivita podpůrných programů, inflace či výhled úrokových sazeb.

 

Marek Mora na konferenci Goldman Sachs Emerging Markets

Prezentace viceguvernéra Marka Mory Zimní prognóza ČNB, poslední ekonomický vývoj a měnová politika přednesená 7. dubna 2021 na konferenci Goldman Sachs Emerging Markets.

 
PDF (2 MB, anglicky)
 

čnBlog – Jak úspěšné jsou předpovědi cen ropy?

Ceny ropy významně ovlivňují velké množství makroekonomických i mikroekonomických veličin, což z nich činí důležitý vstup mnoha ekonomických modelů. Kromě minulého a aktuálního vývoje cen ropy jsou sledovány i jeho předpovědi. Jak úspěšné ale jsou?

 
ČNBLOG
 

Záznam z jednání bankovní rady

Písemný záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 24. března 2021 a graf rizik inflační prognózy.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Obnovení provozu odborné knihovny

V souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR bude odborná knihovna ČNB od středy 14. dubna 2021 znovu otevřena ve standardní provozní době (pondělí – čtvrtek 9.00 – 17.00, pátek 9.00 – 15.00) při dodržování stanovených hygienických předpisů.

 
 
 

Očekávané události

 
11. 4. 2021
 
13. 4. 2021
 
14. 4. 2021
 
15. 4. 2021
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!