Týdenní souhrn
19. – 23. 4. 2021

 
 

Guvernér – Debata o růstu sazeb se zřejmě povede až v srpnu

Česká ekonomika zřejmě poroste letos pomaleji, než čekala ČNB v zimní prognóze, debata o růstu úrokových sazeb bude pravděpodobně zahájena až v srpnu, uvedl guvernér Jiří Rusnok pro Reuters: „Až se srpnovou prognózou budeme mít větší jistotu, pokud jde o horizont měnové politiky."

 
CELÁ ZPRÁVA
 

M. Mora – Udržitelné finance pohledem centrálního bankéře

Prezentace viceguvernéra Marka Mory na téma angažovanosti centrálních bank v politice zelených financí.

 
PDF, 359 kB
 

T. Nidetzký – Ekonomika a elektrokola

Prezentace viceguvernéra Tomáše Nidetzkého pro investiční seminář pořádaný Českou spořitelnou dne 20. dubna 2021.

 
PDF, 433 kB
 

čnBlog – Výzkum v evropských a amerických centrálních bankách: V čem se liší a v čem je stejný?

Výzkum v centrálních bankách má nezanedbatelný význam při rozšiřování znalostní základny, ze které je možné čerpat při rozhodování o nastavení politik. Autoři blogu se proto podívali, jak výzkum provádějí světové centrální banky.

 
ČNBLOG
 

Globální ekonomický výhled – duben 2021

Dubnové vydání měsíčníku Globální ekonomický výhled přináší pravidelný přehled aktuálního i očekávaného vývoje ve vybraných teritoriích. Analytická část tohoto čísla se věnuje brexitovou dohodou opomenutým finančním službám a budoucnosti jejich přeshraničního poskytování mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím.

 
PDF, 1,4 MB
 
 
 

Očekávané události

 
28. 4. 2021
 
29. 4. 2021
 
30. 4. 2021
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!