Týdenní souhrn
(3. – 6. 4. 2023)

 
 

ČNB varuje před nárůstem podvodů

Stále více Čechů je terčem podvodníků. Podvodníci se představují i jménem členů bankovní rady nebo zaměstnanců ČNB. Centrální banka přitom tímto způsobem veřejnost nikdy nekontaktuje. Informace o podvodech v platebním styku jsou nově dostupné na vzdělávacím webu a ve videu, které ČNB připravila.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Zuzana Silberová v ČT24 k podvodům v platební styku

Ředitelka sekce dohledu nad finančním trhem Zuzana Silberová v rozhovoru pro ČT24 o formách útoků v platebním styku, jak rozpoznat podvodná volání a ochránit své finance. „Útočníci cílí na emoce lidí. Důležité je nedělat unáhlená rozhodnutí a myslet na to, že banky nepotřebují detailní informace o účtu klienta, protože všechny informace znají. Banka, policie, ani žádný jiný úřad po vás nikdy nebude chtít přístupové údaje k vašemu účtu.“

 
ROZHOVOR
 

Odbor makroekonomických statistik v sekci statistiky a datové podpory povede Václav Rybáček

Ředitelem odboru makroekonomických statistik České národní banky se od 1. dubna 2023 stal Václav Rybáček. O jeho jmenování rozhodla bankovní rada ČNB na jednání 26. ledna 2023. Současný ředitel odboru Rudolf Olšovský odešel k 31. březnu 2023 do starobního důchodu.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Pozvánka na Sváteční Kolotoč s Petrou Krmelovou

Poslechněte si na Velký pátek od 14.04 speciální Sváteční Kolotoč Českého rozhlasu Dvojka o zajímavých místech v Praze. Chybět mezi nimi nebude ani Návštěvnické centrum ČNB, o kterém si mimo jiné s Michalem Jagelkou povídala ředitelka odboru komunikace a mluvčí ČNB Petra Krmelová.

 

Výuková videa Návštěvnického centra ČNB pomohou pedagogům s ekonomickými tématy

Návštěvnické centrum ČNB rozšířilo svou nabídku na podporu finanční a ekonomické gramotnosti o nový výukový cyklus „Svět peněz a ekonomiky“. Na závěrečné konferenci Global Money Week ho vyučujícím představila ředitelka Návštěvnického centra Dita Vejnárková.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Pozvánka: Odborná konference 30 let ČNB – cesta českého bankovnictví

Česká národní banka vás zve na odbornou konferenci, která 17. dubna 2023 v Kongresovém centru ČNB nabídne příležitost k ohlédnutí za transformačním obdobím bankovního sektoru či světovou finanční krizí. Stranou nezůstanou ani stávající a budoucí výzvy, které před bankami včetně té centrální stojí. Zájemci se mohou registrovat do 13. dubna 2023 do 17.00.

 
REGISTRACE
 

Pozvánka: CNB Research Open Day 2023

Česká národní banka vás zve na osmnáctý ročník CNB Research Open Day, který se uskuteční fyzicky v pondělí 15. května 2023 v budově Plodinové burzy České národní banky. Tato akce vám poskytne příležitost seznámit se s tím nejlepším z aktuálního výzkumu ČNB a setkat se s výzkumníky ČNB v neformálním prostředí. U příležitosti 30. výročí ČNB bude na CNB Research Open Day prezentováno shrnutí výzkumu organizace za posledních několik let a bude diskutován vývoj role výzkumu v rámci ČNB.

PROGRAM REGISTRACE
 

Studentské stáže v ČNB

Česká národní banka patří mezi nejprestižnější zaměstnavatele v České republice. Využijte příležitost mít ji v životopise už na startu své kariéry! Nabízíme placené stáže pro studenty ekonomických, právnických a technických oborů a to v rámci bakalářského, magisterského i doktorského studia.

 
PODROBNOSTI
 

Ze sociálních sítí

Guvernér Aleš Michl a člen bankovní rady Jan Procházka dnes v ČNB přivítali ministra zemědělství Zdeňka Nekulu.

 
 
 

Očekávané události

 
11. 4. 2023
 
13. 4. 2023
 
14. 4. 2023
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB