Týdenní souhrn
7. – 9. 7. 2021

 
 

T. Holub – Proč je důležitá nezávislost centrální banky

Proč jsou centrální banky nezávislé a co by hrozilo, kdyby nebyly? A v jakém případě může ČNB odvádět část svého zisku do státního rozpočtu? „Centrální banka by neměla fungovat jako bankomat na financování vládních výdajů,“ říká v novém ČNBvlogu Tomáš Holub, člen bankovní rady ČNB.

 
ČNBVLOG
 

čnBlog – Výhledy v pandemickém roce 2020 – kam kráčí světové ekonomiky

Globální ekonomický výhled přináší každý měsíc komentovaný přehled předpovědí týkající se ekonomického vývoje od mezinárodních institucí, vybraných centrálních bank a agentury Consensus Economics. Kdo na počátku pandemie odhadnul vývoj nejlépe? To se dozvíte v blogu Filipa Novotného a Petra Poláka ze sekce měnové.

 
ČNBLOG
 

Standardizovaný způsob vykazování pořadí pohledávek

ČNB uveřejnila standardizované pořadí pohledávek podle zákona (Insolvenční zákon) pro účely plnění požadavků plynoucích z prováděcího nařízení Komise (EU) 2021/763 ze dne 23. dubna 2021, kterým se stanoví prováděcí technické normy pro uplatňování nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 575/2013 a směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/59/EU s ohledem na podávání zpráv pro účely dohledu a zveřejňování minimálních požadavků na kapitál a způsobilé závazky.

 
TABULKA
 

Kulatý stůl – FinTech

Patříte mezi účastníky finančního trhu v oblasti FinTech, nebo mezi zájemce o vstup na něj? V rámci přípravy příštího kulatého stolu nám můžete zasílat návrhy témat, která byste na něm chtěli diskutovat! Předpokládaný termín konání kulatého stolu je 14. 9. 2021. Své náměty, které by se měly týkat finančních inovací a českého finančního trhu, nám zasílejte do 21. 7. na e-mailovou adresu uvedenou na našem webu.

 
VÍCE INFORMACÍ
 
 
 

Očekávané události

 
13. 7. 2021
 
14. 7. 2021
 
15. 7. 2021
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Pracují u nás

Karel Musil je ředitelem odboru makroekonomických prognóz České národní banky. Co jeho práce obnáší a jaké požadavky by měli splňovat uchazeči o volné pozice pod jeho vedením? Je přísným šéfem?

 
VIDEO
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!