Týdenní souhrn
6. – 10. 9. 2021

 
 

Inflace v srpnu 2021 výrazně nad prognózou ČNB

Komentář ředitele měnové sekce ČNB Petra Krále k srpnové inflaci: „Zveřejněná data představují výrazné proinflační riziko stávající prognózy ČNB, které jde ve směru výraznějšího nárůstu úrokových sazeb ve srovnání s dosavadním výhledem.“

 
CELÁ ZPRÁVA
 

A. Michl – Nebojte se inflace, chce to teď klid

Člen bankovní rady v komentáři pro MF Dnes rozebírá současnou inflaci: „Pokud vás vystrašila vyšší inflace, buďte v klidu. Do konce příštího roku by měla být nižší, než bude teď ve druhém pololetí.“

 
CELÁ ZPRÁVA
 

ČNB se vyjádřila k záměrům bank na výplatu dividend

Česká národní banka v uplynulých týdnech dokončila hodnocení kapitálové situace jednotlivých bank a vyjádřila se k jejich záměrům na výplatu dividend ze zisků za roky 2019 a 2020. Pro další období již ČNB nebude výši dividend bank plošně omezovat, doporučuje však zvažovat další výplatu až po oznámení hospodářských výsledků za rok 2021.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

ČNB se připojila k podpoře Basel III

Česká národní banka se dne 7. září 2021 spolu s dalšími 24 orgány dohledu a centrálními bankami některých členských států EU stala signatářem společného dopisu adresovaného vysokým představitelům Evropské komise pro oblast finančních služeb, finanční stabilitu a unii kapitálových trhů. V dopise vyjadřují podporu plné, včasné a konzistentní implementaci mezinárodního konceptu obezřetnostní bankovní regulace Basel III.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

O. Dědek – Měnová politika v post-pandemickém období

Prezentace člena bankovní rady ČNB Oldřicha Dědka pro konferenci Rozpočet a finanční vize měst a obcí konanou 7. září 2021.

 
PDF, 1,6 MB
 

Jan Janský na pamětní minci ČNB

Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou dvousetkorunu k připomenutí 100 let od úmrtí Jana Janského, objevitele čtyř základních krevních skupin. Mince, která je první pamětní dvousetkorunou z nového pětiletého emisního plánu ČNB, je v prodeji od středy 8. září 2021.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

ČNB oceněna za kampaň na podporu finanční a ekonomické gramotnosti

Česká národní banka získala první místo v oborové soutěži Zlatý středník v kategorii „Veřejný sektor a politická komunikace“ za komunikační kampaň na podporu finanční a ekonomické gramotnosti. Jejím středobodem byla vzdělávací prezentace s názvem Osobní finance určená pro žáky, studenty a učitele, jejímiž autory jsou manželé Luboš a Zlata Komárkovi z ČNB. Kampaň zrealizovala agentura Symbio.

 
CELÁ ZPRÁVA
 
 
 

Očekávané události

 
13. 9. 2021
 
14. 9. 2021
 
15. 9. 2021
 
16. 9. 2021
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!