Týdenní souhrn
27. – 31. 12. 2021

 
 

Guvernér – Sazby v tomto cyklu budou výrazně nad 4 %

Guvernér Jiří Rusnok v rozhovoru pro pořad Dvacet minut Radiožurnálu vysvětluje příčiny očekáváné vysoké inflace a reakci měnové politiky České národní banky.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

ČNB bude mít nový Etický kodex

Dnem 1. ledna 2022 vstupuje v účinnost nový Etický kodex ČNB, který upravuje pravidla profesionální etiky zaměstnanců centrální banky. Ta mají za cíl zejména předcházet vzniku střetu zájmů nebo zneužití důvěrných informací ze strany pracovníků ČNB.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Inflační očekávání finančního trhu – prosinec

Prosincového průzkumu ČNB se zúčastnilo patnáct domácích a tři zahraniční analytici. Jejich názor na vývoj inflace v ročním horizontu byl navzdory očekáváním vyšší úrovně základních úrokových sazeb ČNB opět přehodnocen směrem nahoru. S tím pravděpodobně souvisí i odhad vyššího růstu nominálních mezd v roce 2021 a 2022.

 
PDF (958 kB)
 

Organizační změny v sekci dohledu nad finančním trhem II od 1. 1. 2022

Bankovní rada ČNB rozhodla o rozdělení odboru dohledu a kontroly kapitálového trhu v sekci dohledu nad finančním trhem II na dva nové odbory, a to s účinností od 1. ledna 2022.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Vše nejlepší do nového roku

Česká národní banka přeje všem klidné a radostné vánoční svátky a vše dobré do nadcházejícího roku.

STOJÍME ZA VÁMI I V ROCE 2022!

 
PF 2022 (Video)
 
 
 

Očekávané události

 
4. 1. 2022
 
6. 1. 2022
 
7. 1. 2022
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!